کمپرسور گازهای صنعتی

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. مقالات
  4. chevron_right
  5. کمپرسور گازهای صنعتی

کمپرسور گاز های صنعتی

پیشتر در مقاله کمپرسورهای هوای فشرده در مورد انواع کمپرسور ها صحبت شده است و گفته شده که برخی از کمپرسور ها , به نام کمپرسور گاز های صنعتی می باشند.

این نوع از کمپرسورها  جهت فشرده سازی برخی گاز های مورد نیاز در صنعت می باشند , امروزه فشرده و ذخیره سازی گاز های مورد نیاز صنایع مانند گاز نیتروژن , گاز هلیم , آرگون و.. اهمیت بسیار زیادی را دارند.

 کمپرسورگاز های صنعتی این کار ذخیره و فشرده سازی گازها را صورت می دهد و مناسب صنایع تولید گاز های صنعتی می باشند .

انواع کمپرسور گازهای صنعتی

انواع این کمپرسورها مشابه انواع ذکر شده در مقاله کمپرسور های هوای فشرده و مقالات مربوط به کمپرسور های هوای فشرده اسکرو می باشند.

اغلب به دلیل استفاده مداوم از این نوع کمپرسورها  , از نوع کمپرسور گازهای صنعتی اسکرو استفاده می شود که مناسب کارهای بلند مدت می باشند و می توانند دبی جریان بالایی به سیستم ببخشند.

علاوه بر آن فشرده سازی گاز های صنعتی معمولا به جهت ذخیره سازی می باشد؛ درنتیجه قصد تولید فشار بسیار بالا در آن ها وجود ندارد پس مناسب ترین مدل  کمپرسور گاز های صنعتی از نوع اسکرو می باشد.

برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله کمپرسور های هوای فشرده را مطالعه نمایید

مدل کمپرسور گاز های صنعتی - کمپرسور گازهای صنعتی

مزیت های کمپرسور گاز های صنعتی اسکرو

همانطور که در مقاله مربوط به کمپرسورهای هوای فشرده اسکرو ذکر شده است, کمپرسورهای اسکرو می توانند برای کارهای مدوام حتی به صورت بیست و چهار ساعت شبانه روز در هفت روز هفته مورد استفاده قرار گیرند.

علاوه بر نیاز به فشرده سازی گاز های صنعتی به جهت ذخیره سازی؛ در برخی صنایع از کمپرسور گاز های صنعتی برای مصرف لحظه ای نیز استفاده می شوند , که از این صنایع می توان به صنایع نفت و گاز,پتروشیمی و صنایع تولید انرژی اشاره نمود.

در نتیجه از این نوع کمپرسور ها می توان در این صنایع نیز استفاده کرد خصوصا اینکه کمپرسور گازهای صنعتی مدل اسکرو می توانند دبی بالاتری با فشار ثابت ایجاد نمایند.

علاوه براین, این نوع از کمپرسور ها برای انتقال و فشرده سازی انواع گازهای خطرناک و حتی خورنده مناسب می باشند.

انواع کمپرسور گازهای صنعتی اسکرو

همانطور که در مقالات قبلی ذکر شده است , کمپرسور های اسکرو از دو نوع تسمه ای و کوبل مستقیم موجود می باشند .

در کمپرسور گازهای صنعتی نیز دو نوع تسمه ای و کوپل مستقیم مورد استفاده قرار می گیرد که مدل تسمه ای رایج تر و ارزان تر می باشد اما کمپرسور گازهای صنعتی مدل کوپل مستقیم توانایی بالاتری در انتقال قدرت دارند و می توانند دور  بالاتری را ایجاد نمایند

گاز های صنعتی مناسب صنایع بزرگ - کمپرسور گازهای صنعتی

نیاز به روغن

مانند تمام کمپرسورهای ذکر شده در مقالات کمپرسورهای هوای فشرده , کمپرسور گازهای صنعتی نیز به دو مدل روغنی و بدون روغن ارائه می شوند , تفاوت های این دو مدل در مقاله مربوط به کمپرسور های هوای فشرده اسکرو  و مقاله کمپرسور بدون روغن به طور کامل توضیح داده شده است.

جهت خرید کمپرسور گاز های صنعتی با بهترین کیفیت و قیمت می توانید از طریق بخش سفارش سایت شرکت بهسام ماشین با ما در ارتباط باشید.

فهرست
تماس بگیرید