کمپرسور هوای فشرده پیستونی رفت و برگشت

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. مقالات
 4. chevron_right
 5. کمپرسور هوای فشرده پیستونی رفت و برگشت

کمپرسور هوای فشرده پیستونی رفت و برگشت

پیشتر در مقاله کمپرسورهای هوای فشرده گفته شد که کمپرسور هوای فشرده پیستونی رفت و برگشت از نوع کمپرسورهای جابجایی مثبت می باشد.

عمل فشرده سازی هوا در این کمپرسورها توسط پیستون های درون سیلندر انجام می شود , به این شکل که ابتدا پیستون بالا آمده و هوا وارد سیلندر کمپرسورهوای فشرده پیستونی رفت و برگشت می شود.

سپس سیلند به وسیله ی قدرت مکانیکی جمع شده و فشار هوای درون سیلندر را تا حد زیادی  بالا می برد , کمپرسور هوای فشرده پیستونی رفت و برگشت مناسب فشار بسیار زیاد و دبی کم می باشد.

مزیت های کمپرسورهای پیستونی

در مقاله کمپرسورهای هوای فشرده از مزیت کمپرسورهای جریان مثبت به خصوص کمپرسورهوای فشرده پیستونی رفت و برگشت  گفته شده است.

دلیل اصلی استفاده از این کمپرسورها توان بسیار بالا در فشرده سازی می باشد و می توانند هوا را تا حد دلخواه فشرده سازی کرد.

علاوه براین , این دستگاه ها می تواند دارای کپسول های ذخیره سازی هوای فشرده نیز باشند که در مواقع نیاز از آن ها استفاده نمود, اگر چه این نوع کمپرسورها برای کار های مداوم  چندان مناسب نیستند.

کار کمپرسور هوای فشرده پیستونی رفت و برگشت - کمپرسور هوای فشرده پیستونی رفت و برگشت

معایب کمپرسور هوای فشرده پیستونی رفت و برگشت

در مقالات مربوط کمپرسورهای هوای فشرده اسکرو ذکر شده که این مدل فشار بیشتر و کار مداوم تری را می توانند انجام دهند.

اما این مدل از دستگاه ها برای ایجاد دبی گاز بالا مناسب نیستند , اما به وسیله روش های مکانیکی می توانند فشار بالاتری نسبت به کمپرسورهای اسکرو ایجاد نمود.

شاید عیب بعدی کمپرسورهوای فشرده پیستونی رفت و برگشت , سرو صدا و لرزش بیشتر آن به دلیل عمل رفت و برگشت پیستون ها باشد و اخرین عیب آن این می باشد که به دلیل اتلاف حرارتی بالا تر برای کارهای مداوم چندان مناسب نیستند.

بیشتر این نوع کمپرسورها برای استفاده های کوتاه مدت , بدون نیاز به دبی بالا اما با فشرده سازی بسیار زیاد هوا مناسب می باشند .

نیاز به روغن

پیشتر نیاز به روغن در مقالات مربوط به کمپرسورهای هوای فشرده اسکرو بررسی شده است, در کمپرسورهوای فشرده پیستونی رفت و برگشت کمپرسورها نیاز به روغن به دلیل اصطکاک بالای پیستون ها به جهت فرآیند رفت وبرگشت آن کاملا احساس می شود.

پس در این مدل کمپرسوربدون روغن وجود ندارد , در نتیجه این مدل از پیستون ها برای صنایع غذایی زیاد مناسب نیستندو عمده ی استفاده از آن ها در صنایع سوخت , نفت وگازو همچنین پرکردن کپسول ها می باشد.

جهت سفارش کمپرسورهوای فشرده پیستونی رفت و برگشت می توانید با مشاوران بهسام مشورت نموده و سپس به جهت سفارش با مسئولین ان در ارتباط باشید.

بهسام با تجربه ی بالا در زمینه بازرگانی و تولید قطعات صنعتی , تضمین کیفیت , سلامت و کارایی محصولات را به شما می دهد.

کمپرسور هوای فشرده پیستونی رفت و برگشت 600x321 - کمپرسور هوای فشرده پیستونی رفت و برگشت

چرا کمپرسور هوای فشرده پیستونی رفت و برگشت شرکت بهسام ؟

 • دارای گارانتی بی قید و شرط بلند مدت
 • دارا بودن نیروی متخصص برای نصب واحد هواساز
 • دارا بودن لوازم جانبی مورد نیاز
 • قیمت های متعادل و کاملا به صرفه نسبت به کیفیت بالای آن
 • پشتیبانی و راهنمایی استفاده از دستگاه
 • قدرت بالا و برق مصرفی کمتر واحد هواساز
 • استفاده از قطعات استاندارد و با کیفیت
 • فیلتر های مختلف بر حسب نیاز شما
فهرست
تماس بگیرید