کمپرسور های هوای فشرده اسکرو

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. مقالات
  4. chevron_right
  5. کمپرسور های هوای فشرده اسکرو

کمپرسور های هوای فشرده اسکرو

همانطور که درمقاله کمپرسورهای هوای فشرده ذکر شد , کمپرسورهای هوای فشرده اسکرو از نوع کمپرسورهای هوای فشرده جریان مثبت می باشد .

معمولا کمپرسورهای هوای فشرده اسکرو شامل یک لوله مدخل هوای می باشد و با یک یا دو پیچ در هم تنیده که درون یک پوسته استوانه ای قرار دارند به هوا و یا گاز انرژی جنبشی بسیاری می بخشند و آن را از سمت دیگر با فشار و سرعت بیشتر خارج می کنند.

در این نوع کمپرسورها هرچه فاصله دو پیچ از یکدیگر و با پوسته استوانه ای کمتر باشد , راندمان بیشتری را به سیستم می بخشند. در ادامه قصد معرفی کمپرسورهای هوای فشرده اسکرو و انواع آن را داریم.

روش کار کمپرسور های هوای فشرده اسکرو

کمپرسورهای هوای فشرده اسکرو معمولا به دو صورت ایستاده و خوابیده ارائه می شود , معمولا هوا ابتدا توسط فن به داخل دمیده شده و توسط روترهای داخل پوسته استوانه به هوا انرژی جنبشی بیشتری بخشیده شده و به جلو هل داده می شود.

اساس کار کمپرسورهای هوای فشرده اسکرو به این صورت است که در جلوی پیچ ها خلاء نسبی به وجود می آید و با توجه به اینکه غلظت هوا در آن نواحی کمتر بوده طبق قانون گریز از مرکز , مولکول های هوا سرعت بسیار بیشتری پیدا می کنند.

کمپرسور های هوای فشرده اسکرو

انواع کمپرسور های هوای فشرده اسکرو

علاوه بر طبقه بندی کمپرسورهای هوای فشرده اسکرو بر اساس تعداد پیچ ها , این نوع کمپرسور به وسیله روش دیگری نیز طبقه بندی می شوند. که در زیر نام برده شده است.

در مقالات مربوط به هرکدام از انواع نام برده در بالا , به بررسی دقیق تری در مورد این نوع کمپرسورها خواهیم پرداخت .

مزیت های کمپرسور های هوای فشرده اسکرو

مزیت اصلی کمپرسورهای هوای فشرده اسکرو کارکرد پیوسته و مقاومت آن می باشد , بدین ترتیب در صنایع کمپرسور هوای فشرده اسکرو می تواند یکی از قلب های تپنده باشد که وظیفه دمیدن هوا با فشار زیاد را بر عهده دارد .

از مزیت های دیگر کمپرسورهای هوای فشرده اسکرو می توان به دائم کار بودن , بی سرو صدا بودن , ظرفیت های بالا و حتی قابل تنظیم تا ۷۰ متر مکعب هوا بر دقیقه اشاره نمود.

علاوه بر این مقاومت و ماندگاری این نوع کمپرسور و بازدهی بالای انرژی آن ها می توان یاد کرد.

کمپرسور اسکرو

دسته بندی بر اساس مصرف روغن

کمپرسورهای هوای فشرده اسکرو را براساس نیاز به روغن نیز می توان دسته بندی کرد , نوعی از کمپرسورهای هوای فشرده اسکرو نیاز به روغن ندارند که به کمپرسور های بدون روغن موسوم اند.

این نوع از کمپرسورها فشارهوای کنری تولید می کنند برای صنایع حساس مانند صنایع غذایی مناسب می باشند , کمپرسورهای هوای فشرده اسکرو با روغن, فشار و دور بیشتری را می توانند تحمل کنند و برای صنایع غیر خوراکی کاملا مفید و با راندمان بالاتر می باشند.

این انواع در بهسام کاملا در دسترس می باشند, این شرکت با سالها تجربه در زمینه تولید و بازرگانی قطعات صنعتی شما را در پیشرفت صنعتتان یاری خواهد رساند.

فهرست
تماس بگیرید