کمپرسور بدون روغن

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. مقالات
 4. chevron_right
 5. کمپرسور بدون روغن

کمپرسور بدون روغن

در مقاله کمپرسورهای هوای فشرده و مقالات مربوط به کمپرسورهای هوای فشرده اسکرو ذکر شده است که برخی صنایع به روغن حساس بوده و در ان ها باید از کمپرسوربدون روغن استفاده کرد.

صنایعی مانند صنایع غذایی , صنایع پوشاک و صنایع آرایشی و بهداشتی به شدت به روغن حساس می باشند و روغن ممکن است این صنایع را مختل کند در نتیجه چاره ای که برای حل این مشکل به وجود آمده است , کمپرسور بدون روغن می باشد .

کمپرسوربدون روغن معمولا از انواع کمپرسورهای هوای فشرده اسکرو کوبل مستقیم و کمپرسورهای هوای فشرده اسکرو تسمه ای می باشند .

کمپرسور بدون روغن

مزایای کمپرسور بدون روغن (oil free compressors)

معمولا کمپرسوربدون روغن از جنس استیل های خاصی می باشد که اصطکاک را بسیار کاهش می دهد و نیاز به روغن را از بین می برد.

همین امر باعث می شود که در صنایع حساس از آن بهره برده شود , مزیت بعدی کمپرسور بدون روغن کاهش هزینه ها می باشد.

چرا که در کمپرسورهای روغنی  به ترتیب زمانی مشخص باید سرویس و تعویض روغن انجام شود ؛ که این قضیه هزینه های زیادی را در بر دارد .

مزیت و دلیل اصلی استفاده از کمپرسوربدون روغن , همانطور که در این مقاله و مقالات دیگر ذکر شده است عدم تداخل با صنایع حساس به روغن مانند صنایع دارویی می باشد اگرچه بار قابل تحمل در این کمپرسورها کمتر از کمپرسور های روغنی می باشد.

در مقالات مربوط به کمپرسورهای هوای فشرده پیستونی رفت و برگشت و مقالات مربوط به کمپرسور اسکرو ذکر شد که این مدل معمولا از نوع اسکرو می باشند ,که اسکرو بودن کمپرسوربدون روغن باعث میشود که فرآیند راه اندازی , تعمیر و نگهداری این مدل راحت تر و ارزان تر باشد.

معایب کمپرسور بدون روغن

همانطور که در مقاله کمپرسورهای هوای فشرده ذکر شده است , این است که کمپرسوربدون روغن دور کمتری دارند در نتیجه دبی کمتری از هوا را می توانند ایجاد کنند .

درنتیجه در صنایع خیلی بزرگ یا قابل استفاده نیستند و یا باید هزینه های بیشتری را برای آن ها متحمل شد.

ایراد بعدی کمپرسوربدون روغن این است که در این نوع کمپرسور ها رطوبت , همراه هوا وارد مخزن کمپرسور شده و با توجه به فشار بسیار زیاد داخل مخزن دوباره به مایع تبدیل می شود.

درنتیجه به دلیل عدم روغن کاری به مرور باعث زنگ زدگی استیل داخلی کمپرسورمی شود, پس بهتر است هوای ورودی به کمپرسور قبلا رطوبت گیری شد باشد و یا از کمپرسور بدون روغن در نواحی مرطوب استفاده نشود.

کمپرسور بدون روغن

برای مشاهده انواع دیگر کمپرسورها می توانید مقاله مربوط به کمپرسور های هوای فشرده را در سایت بهسام مطالعه نمایید.

مزایای کمپرسو بدون روغن شرکت بهسام
 • دارای گارانتی بی قید و شرط بلند مدت
 • دارا بودن نیروی متخصص برای نصب کمپرسور
 • دارا بودن لوازم جانبی مورد نیاز
 • قیمت های متعادل و کاملا به صرفه نسبت به کیفیت بالای آن
 • پشتیبانی و راهنمایی استفاده از دستگاه
 • قدرت بالا و برق مصرفی کمتر کمپرسور
 • استفاده از قطعات استاندارد و با کیفیت
 • فیلتر های مختلف بر حسب نیاز شما
فهرست
تماس بگیرید