واحد هواساز

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. مقالات
 4. chevron_right
 5. واحد هواساز

چگونه یک واحد هواساز صنعتی خوب تهیه کنیم؟

در صنعت و زندگی روزمره برای انجام فعالیت های زیادی نیاز به تجهیزات و امکاناتی داریم که نیاز های ابتدایی ما را برطرف کنند.

یکی ازاین تجهیزات کمپرسور هواساز یا واحد هواساز است.واحد هواساز در صنعت موارد استفاده زیادی دارد.

این واحد هواساز صنعتی کمپرسور های برگشت پذیر و دوار و کمپرسور های پویا میباشد که هر کدام از این کمپرسور ها خود شامل چندین مدل کمپرسور میشوند که در صنعت مورد استفاده قرار میگیرند.

کمپرسور های برگشت پذیر را در دسته هایی از جمله کمپرسورهای درون خط،کمپرسور های دیافراگم،کمپرسور های تک کاره ،دو کاره،به شکل وی v و کمپرسور های پیستون طبقه بندی میکنند.

کمپرسور واحد هواساز به کمپرسورهای هوا ،کمپرسورهای پیچ، کمپرسورهای لوب تقسیم بندی میشوند و در صنعت مورد استفاده بسیار زیادی قرار میگیرند.

علاوه بر مدل گفته شده انواع مختلف دیگری از کمپرسورهای دینامیکی وجود دارد که می‌توان از کمپرسورهای هوا گریز از مرکز، کمپرسور های هوایی، جریان محوری و …نام برد.

زمانی که شما تصمیم دارید کمپرسور هوای صنعتی و یک واحد هواساز صنعتی بخرید عوامل متعدد و گوناگونی در خرید شما موثر می باشند.

واحد هواساز صنعتی

چه عواملی در خرید این دستگاه موثر است؟

 هنگام خرید کمپرسورواحد هواساز صنعتی باید به مسائلی از جمله تعداد مراحل تراکم هوا مانند تک مرحله ای، چند مرحله، دو مرحله ای  آن دقت کرد.

علاوه بر آن باید به محیط خنک کننده، روغن خنک کننده اهمیت داد. زنجیر، توربین، موتور اتصال مستقیم با چرخ دنده، روش روغن کاری، روغن کاری و …برای خرید یک واحد هواساز موثر می باشد.

علاوه بر اینها مسائل دیگری نیز وجود دارد که شما هنگام خرید این دستگاه باید به آن دقت کنید.

هنگامی که شما قصد خرید کمپرسور واحد هواساز دارید باید مشخص کنید که قصد چه استفاده ای از آن را دارید و برای چه تخصصی می خواهید از آن استفاده میکنید.

آیا قصد دارید که برای کاربردهای تخصصی از آن استفاده کنید، به چه مقدار هوا احتیاج دارید، نکات زیادی وجود دارد که شما هنگام خرید یک واحد هواساز صنعتی باید به آن دقت کنید از جمله مواردی که در زیر برای شما خواهیم گف:

کمپرسورهای پیستونی قابل جابجایی بیشتر برای  فشار کم / سرعت پایین استفاده می شوند.

این برای اکثر برنامه های کاربردی عمومی مانند تهیه هوای فشرده در کارگاه تمیز کردن گرد و غبار ، ابزار دستی یا کارهای کوچک رنگ کافی است.

واحد هواساز
واحد هواساز صنعتی1

کمپرسورهای پیچ معمولاً برای کاربردهای مداوم با سرعت بالا و فشار کم استفاده می شوند.

کمپرسورهای پیچ  بدون روغن برای کارهایی که کاملاً بدون تماس با روغن هستند ایده آل هستند. در غیر این صورت ، شما باید نوع مقرون به صرفه روغن تزریقی بین آن ها را نیز در نظر بگیرید.

کمپرسورهای پیچ  تزریق شده روغن نسبت به کمپرسورهای نوع پیستون راندمان انرژی بهتری دارند. آنها همچنین سر و صدای کمی دارند و مقادیر زیادی از هوا فشرده شده را تحویل  می دهند.

کمپرسورهای پیمایش هوا برای تحویل آرام هوا فشرده شده ایده آل هستند. آنها هیچگونه لرزشی ندارند و بیشتر برای برنامه های کاربردی مورد نیاز هستند که به مقادیر کمی هوای فشرده و بدون روغن مانند آزمایشگاه ها ، کارخانه های تخصصی یا مراکز تصفیه آب آشامیدنی احتیاج دارند.

با این حال حجم خروجی هوا در مقایسه با یک کمپرسور پیچ بدون روغن بسیار پایین است.با وجود این نکات هنگام خرید یک واحد هواساز صنعتی شما باید به نوع کارکرد خود، محیطی که از آن استفاده میکنید، تخصص خود و همچنین میزان انرژی که نیاز دارید و هوای فشرده که از واحد هواساز صنعتی خود انتظار دارید و اقدام به خرید کنید.

کمپرسور ها با توجه به مدل و نوعی که دارند تاثیرات متفاوتی نیز دارند پس ابتدا انتظار خود از ن را مشخص کنید سپس اقدام به خرید ان ها کنید.

مزایای واحد هواساز های شرکت بهسام

 • دارای گارانتی بی قید و شرط بلند مدت
 • دارا بودن نیروی متخصص برای نصب واحدهواساز
 • دارا بودراهنمایین لوازم جانبی مورد نیاز
 • قیمت های متعادل و کاملا به صرفه نسبت به کیفیت بالای آن
 • پشتیبانی و  استفاده از دستگاه
 • قدرت بالا و برق مصرفی کمتر واحدهواساز
 • استفاده از قطعات استاندارد و با کیفیت
 • فیلتر های مختلف بر حسب نیاز شما
فهرست
تماس بگیرید