فیلتر روغن کمپرسور پیستونی

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. مقالات
  4. chevron_right
  5. فیلتر روغن کمپرسور پیستونی

فیلتر روغن کمپرسور پیستونی

در مقاله قطعات کمپرسورهوای فشرده در مورد فیلترروغن کمپرسورپیستونی تا حدودی صحبت شد, گفته شد که وظیفه اصلی فیلترروغن کمپرسورپیستونی تصفیه روغن صنعتی مورد استفاده در کمپرسور های پیستونی می باشد .

کمپرسور های پیستونی از جمله کمپرسور هایی می باشد که اصطکاک در آن بسیار زیاد بوده و  برای کاهش اصطکاک و جلوگیری از آسیب به بدنه و همچنین جلوگیری از اتلاف حرارتی و بالا رفتن دمای دستگاه روغن کاری کاری بسیار مهم و حیاتی می باشد .

 اما روغن در کمپرسور پیستونی به دلیل فرآیند رفت و برگشتی که دارد به مرور دچار سوختگی و البته اضافه شدن آلودگی به آن می شود که در نهایت این روغن باید تصفیه شود تا راندمان طول عمر آن بیشتر شود.

این وظیفه توسط فیلترروغن کمپرسورپیستونی انجام می شود , تفاوت فیلترروغن کمپرسورپیستونی با فیلتر روغن کمپرسوراسکرو ( در مقاله مربوط به آن بیشتر توضیح داده شده است ) در نوع تصفیه و نوع روغن می باشد.

در کمپرسور های اسکرو تماس روغن با سیال بیشتر می باشدو البته خود اصطکاک کمتری نسبت به کمپرسور پیستونی دارد  و در نتیجه نوع روغن این دو کمپرسور متفاوت می باشد.

البته فیلترروغن کمپرسور پیستونی بزرگ تر از کمپرسور اسکرو می باشد , چراکه در کمپرسور پیستونی روغن بیشتری استفاده می شود.

روغن کمپرسور پیستونی - فیلتر روغن کمپرسور پیستونی

آیا فیلتر روغن کمپرسور پیستونی نیاز به تغییر دارد؟

فیلتر روغن کمپرسورپیستونی مانند هر فیلتر روغنی مانند فیلتر روغن خودرو به مرور زمان راندمان کاری خود را از دست می دهد که این یک فرآیند کاملا طبیعی می باشد.

علاوه بر این فیلترروغن کمپرسور پیستونی قابل تعمیر یا شستشو نیست و در آخر قیمت بالایی نیز ندارد.

در نتیجه تعویض آن بهترین گزینه روی میز می باشد .دلیل از دست دادن راندمان کاری فیلتر روغن کمپرسور پیستونی , اشباع شدن حفره های سپراتور می باشد و همچنین ذرات فعال و حساس درون آن به مرور تمام می شوند که نتیجه ی آن از بین رفتن فیلتر روغن می باشد.

اینکه چه زمانی باید برای تعویض فیلتر روغن کمپرسور پیستونی اقدام نمایید کاملا وابسته به شرایط محیطی و نوع فیلتر می باشد .

برخی فیلترها طول عمر بالاتر و برخی طول عمر پایین تری دارا می باشند , همچنین نوع و کیفیت روغن مورد استفاده نیز می تواند در این بحث مد نظر قرار گیرد.

در نتیجه تعویض و بررسی فیلتر روغن همزمان با زمان تعویض روغن کمپرسور دائما باید توسط واحد مراقبت صورت گیرد.

هلدینگ بهسام یکی از بهترین تولید کنندگان در این زمینه می باشد , که بهترین قطعات از جمله , فیلتر روغن کمپرسور پیستونی با دوام بالا را با بهترین قیمت و کیفیت ارائه می دهد .

جهت سفارش این محصول می توانید به بخش فروش محصولات در وبسایت بهسام مراجعه و یا با کارشناسان و نمایندگی های بهسام در ارتباط باشید.

مناسب فیلتر روغن کمپرسور پیستونی - فیلتر روغن کمپرسور پیستونی

در آخر برای مشاهده لیست دیگر قطعات کمپرسور هوای فشرده می توانید به مقاله مربوطه مراجعه و به بخش لیست محصولات ارائه شده در همان مقاله مراجعه فرمایید.

در هر بخش با توجه به نوع محصول توضیحاتی داده شده است و می توانید از آن طریق اطلاعات بیشتری در مورد هریک از محصولات بهسام کسب نمایید.

تماس بگیرید