فیلتر روغن کمپرسور اسکرو

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. مقالات
  4. chevron_right
  5. فیلتر روغن کمپرسور اسکرو

فیلتر روغن کمپرسور اسکرو

در مقاله قطعات کمپرسورهوای فشرده در مورد فیلترروغن کمپرسوراسکرو تا حدودی صحبت شد, گفته شد که وظیفه اصلی فیلترروغن کمپرسوراسکرو تصفیه روغن صنعتی مورد استفاده در کمپرسور های اسکرو می باشد .

کمپرسورهای هوای فشرده اسکرو دارای دونوع بدون روغن و با روغن می باشند که کمپرسورهای با روغن معمولا به دلیل اصطکاک کمتر فشار کاری بالا تری دارند البته در این نوع کمپرسورها مصرف روغن کمی بالا می باشد و باید دائما روغن چک شود .

همچنین گفته شد که این نوع فیلتر روغن از نظر کارکرد کاملا مشابه فیلتر روغن کمپرسور پیستونی می باشد.

 روغن در کمپرسوراسکرو به دلیل فرآیند رفت و برگشتی که دارد به مرور دچار سوختگی و اضافه شدن آلودگی به آن می شود که در نهایت این روغن باید تصفیه شود تا راندمان طول عمر آن بیشتر شود.

این وظیفه توسط فیلترروغن کمپرسوراسکرو انجام می شود , تفاوت فیلترروغن کمپرسوراسکرو با فیلتر روغن کمپرسور پیستونی ( در مقاله مربوط به آن بیشتر توضیح داده شده است ) در نوع تصفیه و نوع روغن می باشد.

در کمپرسورهای اسکرو تماس روغن با سیال بیشتر می باشد و البته خودکمپرسور اصطکاک کمتری نسبت به کمپرسور پیستونی دارد  و در نتیجه نوع روغن این دو کمپرسور متفاوت می باشد.

البته فیلترروغن کمپرسور پیستونی بزرگ تر از کمپرسور اسکرو می باشد , چراکه در کمپرسور پیستونی روغن بیشتری استفاده می شود.

روغن کمپرسور اسکرو 30 - فیلتر روغن کمپرسور اسکرو

آیا فیلتر روغن کمپرسور اسکرو  نیاز به تغییر دارد؟

فیلترروغن کمپرسوراسکرو  دقیقا مانند فیلتر روغن کمپرسور پیستونی به مرور زمان راندمان کاری خود را از دست می دهد که این یک فرآیند کاملا طبیعی می باشد.

علاوه بر این فیلترروغن کمپرسوراسکرو قابل تعمیر یا شستشو نیست , (مانند فیلتر روغن کمپرسور پیستونی) و در آخر قیمت بالایی نیز ندارد.

در نتیجه تعویض آن بهترین گزینه روی میز می باشد . دلیل از دست دادن راندمان کاری فیلترروغن کمپرسوراسکرو , اشباع شدن حفره های سپراتور می باشد و همچنین ذرات فعال و حساس درون آن به مرور تمام می شوند که نتیجه ی آن از بین رفتن فیلتر روغن می باشد. 

تنوع فیلترهای روغن کمپرسور اسکرو بیشتر از فیلتر روغن کمپرسور پیستونی می باشد.

اینکه چه زمانی باید برای تعویض فیلترروغن کمپرسوراسکرو اقدام نمایید کاملا وابسته به شرایط محیطی و نوع فیلتر می باشد.

برخی فیلترها طول عمر بالاتر و برخی طول عمر پایین تری دارا می باشند , همچنین نوع و کیفیت روغن مورد استفاده نیز می تواند در این بحث مد نظر قرار گیرد .

در نتیجه تعویض و بررسی فیلترروغن همزمان با زمان تعویض روغن کمپرسور دائما باید توسط واحد مراقبت صورت گیرد.

هلدینگ بهسام یکی از بهترین تولید کنندگان در این زمینه می باشد , که بهترین قطعات از جمله , فیلتر روغن کمپرسور اسکرو با دوام بالا را با بهترین قیمت و کیفیت ارائه می دهد.

جهت سفارش این محصول می توانید به بخش فروش محصولات در وبسایت بهسام مراجعه و یا با کارشناسان و نمایندگی های بهسام در ارتباط باشید.

فیلتر روغن کمپرسور اسکرو
روغن کمپرسور اسکرو 20 - فیلتر روغن کمپرسور اسکرو

در آخر برای مشاهده لیست دیگر قطعات کمپرسور هوای فشرده می توانید به مقاله مربوطه مراجعه و به بخش لیست محصولات ارائه شده در همان مقاله مراجعه فرمایید.

در هر بخش با توجه به نوع محصول توضیحاتی داده شده است و می توانید از آن طریق اطلاعات بیشتری در مورد هریک از محصولات بهسام کسب نمایید.

تماس بگیرید