درایر تبریدی

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. محصولات
 4. chevron_right
 5. فیلتر درایر
 6. chevron_right
 7. درایر تبریدی

فیلتر درایر

یکی از پارامترهای مهم و اصلی در صنعت هوای فشرده, بحث کیفیت هوای فشرده است.

مدیران صنایع جهت کاهش هزینه های ناشی از اثرات مخرب رطوبت هوای فشرده از سیستم های خشک کننده هوای فشرده (Air Dryer) استفاده میکنند.

از عمده اثرات مخرب رطوبت در سیستم هوای فشرده میتوان به موارد ذیل اشاره نمود:

 1. ایجاد رسوب در خطوط لوله هوای فشرده.
 2. خوردگی در خطوط لوله و تجهیزات پنوماتیک.
 3. افزایش هزینه های تعمیرات قطعات و تجهیزات پنوماتیکی.
 4. ایجاد خطا در اندازه گیری تجهیزات ابزار دقیق .
 5. کاهش کیفیت در تولیدات .
 6. افزایش هزینه های ناشی از وجود رطوبت در سیستم هوای فشرده .

نحوه عملکرد درایرهای تبریدی

مثال:
کمپرسور اسکرو با توان ۳۷ کیلووات ظرفیت تولید حدوداً ۶۰۰۰ لیتر در دقیقه را در فشار ۸ بار دارد.
این كمپرسور در دمای محیطی ۲۵ درجه سانتیگراد و رطوبت نسبی ۷۰ درصد , در هر ساعت حدوداً ۵/۶ لیتر بخار آب تولید می نماید که پس از فشرده سازی توسط کمپرسور حدوداً ۷۵ درصد از این بخار بصورت قطرات کوچک آب كندانس میشوند و به سیستم مصرف تزریق می گردد.
درایر تبریدی درایر تبریدی

a2242115016 - درایر تبریدی

 فیلتر درایر تبریدی

همانطور که در مقاله فیلتر درایر ذکر شده است , فیلتردرایرتبریدی , نوعی فیلتر است که با عبور سیال از آن , سیال تا حدودی کاهش دما نیز می دهد.

این نوع فیلتر درایرها به جهت حفظ دمای پایین سیستم اهمیت دارد , چراکه در برخی موارد خصوصا سیستم تبرید , دمای بالای سیال می تواند آسیب های جدی به دستگاه ها وارد کند.

از مثال های فیلتردرایرتبریدی می توان به فیلتر روغن خودرو اشاره نمود , اما فیلتر های مشابهی در صنعت نیز وجود دارد ؛که در ادامه به آن ها می پردازیم .

گفته شد که در فیلتردرایرتبریدی علاوه بر عمل فیلتراسیون فرآیند خنک کردن سیال نیز انجام می شود که این کار با روش های مختلفی در فیلتراسیون صورت می گیرد.

عمل فیلتراسیون در فیلتردرایرتبریدی مانند مابقی فیلتر درایر ها می باشد و بسته به نوع آن می تواند مانند فیلتر درایر واتر سپراتور عمل کند و یا مانند فیلتر درایر میکرو فیلتر ؛که در مورد هرکدام در مقاله مربوط به خودشان توضیح داده شده است.

نکته ی قابل ذکر در مورد فیلتردرایر تبریدی این است که این فیلتر ها می توانند , دمای سیال را تا ۳ درجه سانتیگراد کاهش دهند.

فیلتر در ایر تبریدی 350x350 - درایر تبریدی

مزیت های فیلتر درایر تبریدی

در مقالات دیگر مربوط به فیلتر درایر , درمورد مزیت های فیلتر درایر مفصل صحبت شده که از جمله آن ها در مورد جلو گیری از آسیب های فیزیکی و شیمیایی مانند خوردگی و یا آسیب مکانیکی به قطعات دیگر سیستم تبرید می باشد .

علاوه بر نکات یاد شده در بالا و مقالات قبلی , در مورد فیلتردرایرتبریدی می توان گفت که به راندمان بهتر سیستم تبرید کمک کرده و با تنظیم دمای اولیه می تواند فشار برروی کمپرسور , و خنک کننده ها را کاهش دهد.

نکته ای که در مورد فیلتردرایرتبریدی باید گفته شود , این است که این فیلتر نمی تواند دمای سیال را تا حد بسیار زیاد کاهش دهد و نمی تواند جایگزین خنک کننده اصلی شود.

در واقع بخشی است که می تواند راندمان کلی سیستم را افزایش دهد و علاوه بر آن با عمل فیلتراسیون می تواند از بخش های دیگر سیستم مراقبت کند .

نوع دیگری از این فیلترها وجود دارد که به فیلتردرایر جذبی معروف است و در صورت نیاز به راهنمایی در مورد خرید بین این دو به مقاله فیلتر درایر جذبی مراجعه فرمایید.

کار فیلتر در ایر تبریدی - درایر تبریدی

شرکت بهسام , بسیار معتبر, با تجربه و متخصص در زمینه تولید و بازرگانی ماشین آلات صنعتی می باشد , و قطعات تولیدی این شرکت با برترین برند های اروپایی رقابت کرده و برای پیشرفت بیشتر و حرکت رو به جلو پیشتاز می باشد.

برای خرید قطعات صنعتی از جمله فیلتردرایرتبریدی می توانید به سایت بهسام مراجعه نموده و سفارش خود را ثبت نمایید.

چرا فیلتر درایر تبریدی را از بهسام خریداری کنیم؟

 • دارای گارانتی بی قید و شرط بلند مدت
 • دارا بودن نیروی متخصص برای نصب
 • دارا بودن لوازم جانبی مورد نیاز
 • قیمت های متعادل و کاملا به صرفه نسبت به کیفیت بالای آن
 • پشتیبانی و راهنمایی استفاده از دستگاه
 • دوام بالای قطعات
 • استفاده از قطعات استاندارد و با کیفیت
 • فیلتر های مختلف بر حسب نیاز شما
فهرست
تماس بگیرید